2011. április 10., vasárnap

Pizzás csiga

A család ma pizzás csigát akart, mert vasárnap délutánra kell valami ,,rágcsálni való". Rám esett ez a megtisztelő feladat(aki fogyókúrázik),hogy elkészítsem. Remélem, ha kipróbáljátok nektek is ízleni fog..nálunk nagyon gyorsan fogyott.... :)

Tészta recept:
1 kg liszt
2 teáskanál só
4 tojássárgája
1/2 l tej ( ha keménynek érzitek a tésztát lehet még bele tenni)
5 dkg élesztő
3 evőkanál tejföl
10dkg margarin

Minden hozzávalónak szobahőmérsékletűnek  kell lennie. Elsőnek felfuttatom az élesztőt azaz 2 dl tejet meglangyosítok kicsi cukorral együtt(ne legyen túl forró mert meghalnak az élesztőgombák ) ha a tej langyos belemorzsolom az élesztőt megszórom a tetejét lisztel és meleg helyen megvárom míg az élesztő ,,megkel" akkor jó ha a liszt a tetején megrepedezik. Míg az élesztő dolgozik, a lisztel elkeverem egy kicsit a sót beleteszem a többi hozzávalót(tojássárga,tejföl,margarin). Ha az élesztő megkelt hozzá  adom a lisztes keverékhez és a maradék tej(langyos legyen)  folyamatos adagolásával kenyérsütő nélkül :( szép tésztát gyúrok. A tészta akkor jó ha "hólyagot vet" és elválik az edényfalától. Ezzel a nehezével meg is vagyunk. A tésztát letakarom és meleg helyen fél órán át pihentetem.,ha a fél óra letelt a tésztát egy kicsit átmozgatom átgyúrom, de csak finoman, újra letakarom és meleg helyen fél óráig megint pihentetem. Ez alatt van idő lereszelni  a sajtot összevágni azokat a dolgokat amiket tölteléknek gondolunk. Nálunk ma csak pizzakrém,kolbász, sajt, és hagyma ment bele.. Nővérem szerint a kolbász benne így is túl sok volt...(nem eszik semmilyen húst jóformán) szerintem jól illene még bele bacon, füstölt tarja,sonka...stb.stb, ez már fantázia kérdése.
Ha letelt a fél óra akkor kinyújtom a tésztát körübelül fél cm vastagságúra ezután megkentem pizzakrémmel és rászórtam a tölteléket, feltekertem mint a beiglit és 1 cm kis csigákat vágtam. Sütőpapíros tepsire helyeztem őket és még 20 percig hagytam kelni a tepsibe majd lekentem tojássárgával megszórtam resztelt sajttal és előmelegített sütőben 180 fokon sütöttem őket míg aranybarnára sültek.
Nálunk nem volt ideje kihűlni,szerintem kirándulásokra is alkalmas illetve, ha valakinek gyermeke van suliba induláshoz tökéletes reggeli.. :)





A képekért bocsi, igyekszem jobbakat csinálni :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése