Egyszerű étel és gyorsan megvan, tegnap munka előtt nem igazán volt időm konyhatündérkedni és krumpli meg száraztészta mindig van itthon. Szerintem a krumplis tésztát mindenki máshogy készíti van aki paprika nélkül stb.stb..
Recept:
6 közepes krumpli
1 nagy fej hagyma
1 gerezd fokhagyma
zsiradék/olaj
paprika
bors
só
1 csomag tészta
A krumplit meghámoztam, majd apró kockákra vágtam.Miután a hagymát és a fokhagymát is megtisztítottam zsiradékban megpirítottam (érdemes egy kicsit zsírosabbra csinálni, hogy ne legyen száraz a tészta) mikor megpirult lehúztam a tűzről hozzáadtam a paprikát a borsot és a krumplit, megsóztam majd felöntöttem egy kis vízzel és készre főztem. Mikor a krumplin érezzük,hogy majdnem megfőtt meglehet főzni a tésztát, én jelen esetben fodros nagykockát használtam,ha megfőtt a krumpli és a tészta is a tésztát leszűröm, majd a kettőt összekeverem. Uborkasaláta jól illik hozzá! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése