Édesélet
2011. május 4., szerda
Csoki
Van egy oldal nem tudom ki mennyire ismeri, ahol elkészíthetjük a saját tervezésű csokoládénkat ez az oldal nem más mint http://www.chocome.hu/. Hihetetlen sok feltétet lehet választani, én csak ámultam és bámultam a kínálaton. Hál istennek a barátaimtól kaptam is szülinapomra makadámdióval és áfonyával, de nem volt még szívem megbontani. Amit kicsit sajnálok, hogy internetes rendelés esetén minimum 3 tábla csokit kell megrendelni, ami szerintem nem célszerű.A barátaimnak szerencséjük volt, mert épp Debrecenben jártak a csokikészítő mesterek és így tudtak venni nekem! :) Ajánlom mindenkinek szerintem szenzációs ajándék. :)
2011. május 1., vasárnap
Szülinap!
Tegnap lettem 21 éves :(,hogy telik az idő...Választhattam mit kérek ebédre én..Nem hazudtoltam meg magam, csülök pörköltöt kívántam és meg is kaptam... :D
Recept:
egy első vagy hátsó csülök
2 nagy fej hagyma
4-5 gerezd fokhagyma
paprika
só
bors
kömény
zsír/olaj
paradicsom paprika lehetőség szerint(nálunk most kimaradt)
A csülök megtisztítottam felkockáztam, majd kevés zsiradékban megpirítottam a hagymát és a fokhagymát, ha megpirult hozzáadom a fűszereket és a csülök felöntöm vízzel és készre főzöm...Tudom könnyű recept, de iszonyat finom!! :)
És persze a torta se maradhatott el ami idén nutellás volt :P
Recept:
egy első vagy hátsó csülök
2 nagy fej hagyma
4-5 gerezd fokhagyma
paprika
só
bors
kömény
zsír/olaj
paradicsom paprika lehetőség szerint(nálunk most kimaradt)
A csülök megtisztítottam felkockáztam, majd kevés zsiradékban megpirítottam a hagymát és a fokhagymát, ha megpirult hozzáadom a fűszereket és a csülök felöntöm vízzel és készre főzöm...Tudom könnyű recept, de iszonyat finom!! :)
És persze a torta se maradhatott el ami idén nutellás volt :P
2011. április 21., csütörtök
Krumplis tészta
Egyszerű étel és gyorsan megvan, tegnap munka előtt nem igazán volt időm konyhatündérkedni és krumpli meg száraztészta mindig van itthon. Szerintem a krumplis tésztát mindenki máshogy készíti van aki paprika nélkül stb.stb..
Recept:
6 közepes krumpli
1 nagy fej hagyma
1 gerezd fokhagyma
zsiradék/olaj
paprika
bors
só
1 csomag tészta
A krumplit meghámoztam, majd apró kockákra vágtam.Miután a hagymát és a fokhagymát is megtisztítottam zsiradékban megpirítottam (érdemes egy kicsit zsírosabbra csinálni, hogy ne legyen száraz a tészta) mikor megpirult lehúztam a tűzről hozzáadtam a paprikát a borsot és a krumplit, megsóztam majd felöntöttem egy kis vízzel és készre főztem. Mikor a krumplin érezzük,hogy majdnem megfőtt meglehet főzni a tésztát, én jelen esetben fodros nagykockát használtam,ha megfőtt a krumpli és a tészta is a tésztát leszűröm, majd a kettőt összekeverem. Uborkasaláta jól illik hozzá! :)
Recept:
6 közepes krumpli
1 nagy fej hagyma
1 gerezd fokhagyma
zsiradék/olaj
paprika
bors
só
1 csomag tészta
A krumplit meghámoztam, majd apró kockákra vágtam.Miután a hagymát és a fokhagymát is megtisztítottam zsiradékban megpirítottam (érdemes egy kicsit zsírosabbra csinálni, hogy ne legyen száraz a tészta) mikor megpirult lehúztam a tűzről hozzáadtam a paprikát a borsot és a krumplit, megsóztam majd felöntöttem egy kis vízzel és készre főztem. Mikor a krumplin érezzük,hogy majdnem megfőtt meglehet főzni a tésztát, én jelen esetben fodros nagykockát használtam,ha megfőtt a krumpli és a tészta is a tésztát leszűröm, majd a kettőt összekeverem. Uborkasaláta jól illik hozzá! :)
2011. április 17., vasárnap
Hájas
Hájas... épeszű ember nem kezd el hájast csinálni, összejöttünk ma páran csajok..és hetek óta azt hallgattam, hogy na majd én mit sütök. Életembe egyszer csináltam eddig hájast, de azt sem egyedül és persze a receptet elfelejtettem elkérni. Így ki máshoz fordulhattam volna mint Limara-hoz a nála talált recept nekem tökéletesen bevált. Annyi változás történt csupán, hogy a hájhoz én tettem két evőkanál ecetet, nem tudom miért, mikor én láttam akkor is így készítették :) A hajtogatásom is más volt de ezt képekben hoztam el nektek.3szor hajtottam és a hajtások közt 30 percet pihentettem hűtőbe és kezdtem előröl, nyújtás, kenés, hajtás.....Ja igen vettem sütésálló lekvárt, mert én szilvásat,barackosat is sütöttem, hát el kell mondanom, hogy folyt a lekvár nem is kicsit. Én 3szor ennyi hozzávalóval indultam. :) Elég lett hál istennek, reggel 7től délután 2ig lefoglalt az biztos :)
Hozzávalók:
- 60 dkg finom vagy rétesliszt
- nagy csipet só
- 1 tk. cukor
- 1 tojás
- 1 ek. ecet
- 2 ek. tejföl
- kb. 2-2,5 dl víz
- 450 g tisztított, ledarál háj
- 10 dkg liszt
- szilvalekvár
2011. április 10., vasárnap
Pizzás csiga
A család ma pizzás csigát akart, mert vasárnap délutánra kell valami ,,rágcsálni való". Rám esett ez a megtisztelő feladat(aki fogyókúrázik),hogy elkészítsem. Remélem, ha kipróbáljátok nektek is ízleni fog..nálunk nagyon gyorsan fogyott.... :)
Tészta recept:
1 kg liszt
2 teáskanál só
4 tojássárgája
1/2 l tej ( ha keménynek érzitek a tésztát lehet még bele tenni)
5 dkg élesztő
3 evőkanál tejföl
10dkg margarin
Minden hozzávalónak szobahőmérsékletűnek kell lennie. Elsőnek felfuttatom az élesztőt azaz 2 dl tejet meglangyosítok kicsi cukorral együtt(ne legyen túl forró mert meghalnak az élesztőgombák ) ha a tej langyos belemorzsolom az élesztőt megszórom a tetejét lisztel és meleg helyen megvárom míg az élesztő ,,megkel" akkor jó ha a liszt a tetején megrepedezik. Míg az élesztő dolgozik, a lisztel elkeverem egy kicsit a sót beleteszem a többi hozzávalót(tojássárga,tejföl,margarin). Ha az élesztő megkelt hozzá adom a lisztes keverékhez és a maradék tej(langyos legyen) folyamatos adagolásával kenyérsütő nélkül :( szép tésztát gyúrok. A tészta akkor jó ha "hólyagot vet" és elválik az edényfalától. Ezzel a nehezével meg is vagyunk. A tésztát letakarom és meleg helyen fél órán át pihentetem.,ha a fél óra letelt a tésztát egy kicsit átmozgatom átgyúrom, de csak finoman, újra letakarom és meleg helyen fél óráig megint pihentetem. Ez alatt van idő lereszelni a sajtot összevágni azokat a dolgokat amiket tölteléknek gondolunk. Nálunk ma csak pizzakrém,kolbász, sajt, és hagyma ment bele.. Nővérem szerint a kolbász benne így is túl sok volt...(nem eszik semmilyen húst jóformán) szerintem jól illene még bele bacon, füstölt tarja,sonka...stb.stb, ez már fantázia kérdése.
Ha letelt a fél óra akkor kinyújtom a tésztát körübelül fél cm vastagságúra ezután megkentem pizzakrémmel és rászórtam a tölteléket, feltekertem mint a beiglit és 1 cm kis csigákat vágtam. Sütőpapíros tepsire helyeztem őket és még 20 percig hagytam kelni a tepsibe majd lekentem tojássárgával megszórtam resztelt sajttal és előmelegített sütőben 180 fokon sütöttem őket míg aranybarnára sültek.
Nálunk nem volt ideje kihűlni,szerintem kirándulásokra is alkalmas illetve, ha valakinek gyermeke van suliba induláshoz tökéletes reggeli.. :)
A képekért bocsi, igyekszem jobbakat csinálni :)
Tészta recept:
1 kg liszt
2 teáskanál só
4 tojássárgája
1/2 l tej ( ha keménynek érzitek a tésztát lehet még bele tenni)
5 dkg élesztő
3 evőkanál tejföl
10dkg margarin
Minden hozzávalónak szobahőmérsékletűnek kell lennie. Elsőnek felfuttatom az élesztőt azaz 2 dl tejet meglangyosítok kicsi cukorral együtt(ne legyen túl forró mert meghalnak az élesztőgombák ) ha a tej langyos belemorzsolom az élesztőt megszórom a tetejét lisztel és meleg helyen megvárom míg az élesztő ,,megkel" akkor jó ha a liszt a tetején megrepedezik. Míg az élesztő dolgozik, a lisztel elkeverem egy kicsit a sót beleteszem a többi hozzávalót(tojássárga,tejföl,margarin). Ha az élesztő megkelt hozzá adom a lisztes keverékhez és a maradék tej(langyos legyen) folyamatos adagolásával kenyérsütő nélkül :( szép tésztát gyúrok. A tészta akkor jó ha "hólyagot vet" és elválik az edényfalától. Ezzel a nehezével meg is vagyunk. A tésztát letakarom és meleg helyen fél órán át pihentetem.,ha a fél óra letelt a tésztát egy kicsit átmozgatom átgyúrom, de csak finoman, újra letakarom és meleg helyen fél óráig megint pihentetem. Ez alatt van idő lereszelni a sajtot összevágni azokat a dolgokat amiket tölteléknek gondolunk. Nálunk ma csak pizzakrém,kolbász, sajt, és hagyma ment bele.. Nővérem szerint a kolbász benne így is túl sok volt...(nem eszik semmilyen húst jóformán) szerintem jól illene még bele bacon, füstölt tarja,sonka...stb.stb, ez már fantázia kérdése.
Ha letelt a fél óra akkor kinyújtom a tésztát körübelül fél cm vastagságúra ezután megkentem pizzakrémmel és rászórtam a tölteléket, feltekertem mint a beiglit és 1 cm kis csigákat vágtam. Sütőpapíros tepsire helyeztem őket és még 20 percig hagytam kelni a tepsibe majd lekentem tojássárgával megszórtam resztelt sajttal és előmelegített sütőben 180 fokon sütöttem őket míg aranybarnára sültek.
Nálunk nem volt ideje kihűlni,szerintem kirándulásokra is alkalmas illetve, ha valakinek gyermeke van suliba induláshoz tökéletes reggeli.. :)
A képekért bocsi, igyekszem jobbakat csinálni :)
2011. április 7., csütörtök
Kezdés 2
Nah jó! Tegnap mikor blogírásra adtam a fejem, senki nem közölte velem, hogy ez milyen nehéz..Reggel 9 óta itt ülök a gép előtt, hogy a megfelelő hátteret, színeket,betűtípusokat, szövegméretet,szövegszínt,szövegtipust válasszak ki. A fejem már zsong, lassan ugyan olyannak tűnik az egész. Miért nincs egy gooogle manó aki ezt elvégzi helyettünk. Bár egy órája itt ülök már arra még sem sikerült rájönnöm, hogy a kedvencekbe ami itt van oldalt, hogy varázsolhatok blogot....szerettem volna berakni Limara-t Szépségtár-t és még egy csomó mindenkit, de egyszerűen képtelen vagyok rájönni,hogy ez hogy is működik.... Lesz még itt sok nehézség úgy érzem... :)
2011. április 6., szerda
kezdés
Sosem írtam még blogot, így gondoltam elkezdem, sokat nem veszíthetek vele. maximum sok érdekes emberrel fogok megismerkedni ami ugye sose kár.. :) lesz itt szó főzésről bár én nem szakácskönyv alapján fogok menni mint Julie & Julia - Két nő, egy recept című filmben, nem biztos h minden nap főzök majd, akkor majd az életem apróbb részleteit fogom megosztani. remélem néha majd elolvassa valaki :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

